Sales Representative

icon Limassol
icon Sales & Marketing
JOB DESCRIPTION

Ref#4646

Sorry, this advert is now closed. Click here to view our live vacancies.

Εκ μέρους του πελάτη μας, ψάχνουμε να εργοδοτήσουμε ένα Φαρμακευτικό Επισκέπτη για τις επαρχίες Λεμεσού και Πάφου. Ο ρόλος είναι η αποτελεσματική και μέγιστη προώθηση και ανάπτυξη πωλήσεων των προϊόντων της εταιρείας στα Φαρμακεία ή/ και στους επαγγελματίες υγείας στις γεωγραφικές περιοχές που του έχουν ανατεθεί. Εάν σε ενδιαφέρει η θέση αυτήν και έχεις τις απαραίτητες δεξιότητες και γνώσεις στείλε μας σήμερα το βιογραφικό σου.

Κύρια Καθήκοντα και Ευθύνες
  • Οργανώνει και εκτελεί ένα αποτελεσματικό πρόγραμμα επισκέψεων βάση της γεωγραφικής τοποθεσίας των πελατών. Αυτές οι επισκέψεις μπορεί να είναι ανοικτές ή προσυμφωνημένες με τον πελάτη.
  • Χρησιμοποιεί τα εργαλεία αναφοράς που του παρέχει η εταιρεία (Ατομική έκθεση Ιατρού/ Φαρμακοποιού,  Αρχείο Πελατών) έτσι ώστε να μεγιστοποιεί το αποτέλεσμα επισκέψεων για να πετύχει τους στρατηγικούς και οικονομικούς στόχους της γεωγραφικής του περιοχής.
  • Λαμβάνει μέρος στις τακτές συναντήσεις πωλήσεων και επιστημονικής κατάρτισης της εταιρείας.
  •  Ενημερώνει την διεύθυνση για τις εξελίξεις στην αγορά και ιδιαίτερα για τις δραστηριότητες του ανταγωνισμού.
  • Διατηρεί επαγγελματικές και φιλικές σχέσεις με τους υπάρχοντες πελάτες και προωθεί αποτελεσματικά τις πωλήσεις των προϊόντων της εταιρείας.
  • Εντοπίζει καινούργιους πελάτες, προσδιορίζει τις ανάγκες κι’ επιθυμίες τους έτσι ώστε να τους βοηθήσει να παραγγείλουν αποτελεσματικά και να κερδίσει την εμπιστοσύνη τους.
  • Διασφαλίζει την ικανοποίηση των πελατών συμπεριλαμβανομένης και της πιθανής διαχείρισης  παραπόνων κι’ ανησυχιών.
  • Κατά την διάρκεια παρουσιάσεων σε πελάτες χρησιμοποιεί το ψηφιακό υλικό, το έντυπο υλικό και τα δείγματα των προϊόντων έτσι ώστε να δημιουργήσει ενδιαφέρον για το εκάστοτε προϊόν σε πιθανούς χρήστες ή σε άτομα με επιρροή.
  • Προβαίνει σε συνδυασμένες ενέργειες για την προβολή, διαφήμιση και πώληση των προϊόντων της εταιρίας στα φαρμακεία πάντα σε συνάρτηση με τις εκάστοτε διαφημιστικές καμπάνιες ή/και  με τις τακτικές πωλήσεων της εταιρείας.
  • Συλλέγει τις παραγγελίες από τους πελάτες και τις προωθεί ηλεκτρονικά στο γραφείο.
  • Συμφωνεί με όλους τους πελάτες τους όρους συνεργασίας και πληρωμής και φροντίζει να ικανοποιούνται οι πελάτες με την μεταγοραστική εξυπηρέτηση.
  • Φροντίζει να γίνεται η συλλογή των πληρωμών  έγκαιρα και ορθά βάση των όρων συνεργασίας.
  • Μελετά όλα τα επιστημονικά εγχειρίδια της εταιρείας και φροντίζει να είναι πολύ καλός γνώστης των ιδιοτήτων των προϊόντων.

ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ
  • Απόφοιτος πανεπιστημίου ή κολλεγίου στο μάρκετινγκ ή σε επιστημονική κατεύθυνση
  • Καλός γνώστης της ελληνικής γλώσσας και αγγλικής γλώσσας
  • Άδεια οδηγήσεως αυτοκινήτου με ταχύτητες για τουλάχιστον 5 χρόνια
  • Δυνατές επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Διοργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητα να δουλεύει ομαδικά και ατομικά με επιτυχία

Due to the high volume of applications we receive at GRS Recruitment, only shortlisted candidates will be responded to.

To apply for this position, please email your CV to Annita Paliou, annitap@grsrecruitment.com quoting the above job reference or call +35725342720 for further information.

Job Summary
  • icon
    7 February 2023
  • icon
    Permanent
  • 4646
  • annitap@grsrecruitment.com