Sales Team Leader - Home Appliances

icon Larnaca
icon Retail & Hospitality
JOB DESCRIPTION

Ref#1481

Sorry, this advert is now closed. Click here to view our live vacancies.

Εκ μέρους του του Public, μιας από τις μεγαλύτερες αλυσίδες πολυκαταστημάτων ψυχαγωγίας, η GRS ψάχνει να προσλάβει ένα Sales Team Leader  με εμπειρία στις πωλήσεις Ηλεκτρικών Συσκευών για να ενταχθούν στην ομάδα τους στη Λάρνακα.  Εάν έχετε οποιαδήποτε πείρα στις πωλήσεις και πιστεύετε ότι έχετε τις απαραίτητες δεξιότητες και εμπειρία, τότε ανυπομονούμε να λάβουμε το βιογραφικό σας.

Καθήκοντα
  • Τακτοποίηση, προετοιμασία και καθαριότητα χώρου πώλησης
  • Επικοινωνία και συνεργασία με τα υπόλοιπα εμπορικά - back office τμήματα και τα κεντρικά γραφεία
  • Εξυπηρέτηση πελατών – Παρουσίαση και περιγραφή προϊόντων και υπηρεσιών
  • Πωλήσεις προϊόντων και υπηρεσιών βάσει στοχών τμήματος/καταστήματος
  • Συμμετοχή στη δημιουργία φυλλαδίων και προωθητικών ενεργειών
  • Επικοινωνία και διαπραγμάτευση με προμηθευτές
  • Συμμετοχή στο κλείσιμο παραγγελιών, συμφωνιών
  • Προετοιμασία reports ανάλυσης οικονομικών στοιχείων
  • Συνεχής ενημέρωση για τα νέα προϊόντα και τις τεχνολογίες
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού
  • Αξιολόγηση των εργαζομένων του τμήματος και εντοπισμός των αντίστοιχων εκπαιδευτικών αναγκών
  • Οργάνωση προγράμματος εργασίας
  • Επίβλεψη εύρυθμης λειτουργίας ομάδας / Οργάνωση – Συντονισμός
Προσόντα και Δεξιότητες
  • Επιθυμητές σπουδές πέραν του Λυκείου (κατά προτίμηση σε οικονομική  κατεύθυνση)
  • Εμπειρία σε ανάλογη θέση
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικών και Αγγλικών
  • Ομαδικότητα και Συνεργασία
  • Οργανωτικότητα, Συνέπεια, Ιεράρχηση προτεραιοτήτω
  • Καθοδήγηση ομάδας, Παρακίνηση και Έμπνευση
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Επιχειρηματολογία και Διαπραγμάτευση
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Δυνατότητα εργασίας κάτω από πίεση
  • Δυνατότητα ανάλυσης, σύνθεσης και ερμηνείας οικονομικών στοιχείων

Due to the high volume of applications we receive at GRS Recruitment, only shortlisted candidates will be responded to.

To apply for this position, please email your CV to Annita Paliou, annitap@grsrecruitment.com quoting the above job reference or call +357 25342720 for further information.

Job Summary
  • icon
    14 October 2021
  • icon
    Permanent
  • 1481
  • annitap@grsrecruitment.com